Telefon  +421905823239, +421905561944

Mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Masáž horúcimi lávovými kameňmi

Táto masáž prináša úľavu každému, kto má rád teplo. To je tá najjednoduchšia charakteristika. Teplo v spojení s kameňmi však získava v skutočnosti oveľa viac významu. Je to najmä pocit uzemnenia a spojenia s elementom Zeme a to je niečo, čo nám dnes veľmi chýba. Stačí sa pozrieť okolo seba, ako zaobchádzame s prírodou.

Masáž vás samozrejme neprivedie k ekologickému, či ohľaduplnému správaniu, no dotyk horúceho, oblého a pevného kameňa dáva pocit istoty a stability.

Neustále zotrvávanie v problémoch a premýšľanie o tom čo bude a čo bolo, nám odvádza pozornosť od toho najdôležitejšieho – čo je teraz ! Toto naše zotrvávanie mimo prítomnosti je vyčerpávajúce a stresuje drvivú väčšinu ľudí.

Teplý kameň, ktorý hladí vaše telo zosilňuje silu prítomného okamihu. Zosilňuje vedomé prežívanie chvíľu masáže, ktorú ste si vyhradili pre seba.

 

Masáž horúcimi lávovými kameňmi

 

To bola teda určitá duchovná rovina tejto masáže. Samozrejme má to aj rozmer čisto materiálny. Je to najmä efekt tepla – teda termoterapie, kedy sa pri zvýšení teploty o 1°C urýchľuje metabolizmus organizmu  zhruba o 15%. Pritom kamene, keď sa s nimi masíruje, majú okolo 50°C. Z toho vyplýva, že sa urýchľuje metabolizmus nielen v masírovanom mieste ale aj v celom tele. To sa tak rýchlejšie uvoľňuje a regeneruje. Takže je to ideálne pri napätí, bolesti svalstva po cvičení, práci, no aj pri dlhodobom sedení v jednej strnulej polohe. Masíruje sa cca 30-35 kameňmi a to tak, že kamene sa vyberajú z vody, ktorá sa termostatom udržuje v určitej zvolenej teplote. Masíruje sa vždy jedným alebo dvoma kameňmi, ktoré po vychladnutí vymením za „čerstvé“, horúce z teplej vody. Tak je zabezpečené, že je klient stále masírovaný horúcimi kameňmi. Masáž celého tela trvá 1,5 hodiny. Dajú sa robiť aj čiastkové masáže 1 hodina a pol hodina. Napr. chrbát sa robí pol hodinu. Hodinu treba na chrbát + trapézy + ruky alebo nohy + chrbát. Možností je viac, no tieto spomínané sú najčastejšie žiadané a využívané. Je to masáž pre toho, kto chce vypnúť, vyhriať sa a nájsť skutočne Dobré Pocity.

 

POZOR! Masáž sa pri niektorých zdravotných problémoch neodporúča.

Sú to najmä cukrovka, či iné autoimunitné ochorenia, vysoký krvný tlak, kŕčové žily a samozrejme kožné ochorenia.

 

Poradenstvo v oblasti detoxikácie tela,
zmena životného štýľu.