Telefon  +421905823239, +421905561944

Mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Júl - August

Dva letné mesiace ovplyvňujú nám nie moc známe, no v Tradičnej Čínskej Medicíne dôležité orgány. V júli Osrdcovník a v auguste Tri ohrievače.

 

Júl

Osrdcovník je blana obaľujúca srdce a podľa TČM chráni srdce pred chladom, horúčavou a bráni aj iným vplyvom napadnúť srdce. Pod jeho vplyvom je teda srdce, cievny a nervový systém, žalúdok horné končatiny po vnútornej strane.

Z elementov ho ovplyvňuje oheň.

Jeho oslabenie sa prejavuje: bolesťami v hrudnej krajine, angínou pectoris, začervenaním tváre, potením pod pazuchami, pocitmi horúcich dlaní, zožltnutím očného bielka, sklony k nezadržateľnému smiechu, podráždenie, neschopnosť odpustiť samému sebe.

 

Kvetina

 

Energetické maximum je od 19. do 21. hodiny a energetické minimum znovu o dvanásť hodín neskôr, teda ráno od 07. do 09. hodiny.

Pre správnu funkciu osrdcovníka je dôležité dbať na dobrý stav pečene, sleziny a nadobličiek. Pri opuchoch nie je dobrý dynamický šport s vysokou záťažou svalstva. Tvorba kyselín vo svaloch následne zaťažuje lymfatický systém. Lepšie sú dychové jogové cvičenia a relaxačné techniky.

Pretože v tomto období je už veľmi teplo a ohrozený je najmä krvný obeh býva problémom zmena srdcového rytmu alebo tepu alebo pocit ťažknutia končatín. Je preto dôležité zabezpečiť pitný režim a príjem minerálov a stopových prvkov. Najlepšie v strave, prípadne bylinnými čajmi. Vhodná je šťava zo žihľavy, ako sme ju doporučovali v jarných mesiacoch. Pozri kalendárium marec - apríl. Dôležité je podávanie horčíku správne s vápnikom a vitamínom E.

 

Očista ciev a nervového systému

Na túto očistnú procedúru potrebujeme 2 dcl kôprového semienka, 2 lyžice mletého koreňa valeriány lekárskej a 4 dcl medu. Všetko dáme do dvojlitrovej termosky a dolejeme horúcou vodou. Necháme 24 hodí lúhovať a potom užívame jednu lyžicu pol hodiny pred každým jedlom, až do vyčerpania pripravenej dávky. V priebehu užívania dodržujeme ľahkú vegetariánsku diétu, prípadne môžeme podporiť očistou čreva pomocou klystíru. 

 

August

Tri ohrievače, orgán ktorý nemá konkrétny tvar ani umiestnenie v tele. Podľa novších názorov je však symbolizovaný hornou, strednou a dolnou časťou trupu a samozrejme orgánmi, ktoré sa v týchto častiach nachádzajú.

Horný žiarič – hrudník, chráni srdce, pečeň a pľúca.

Stredný žiarič – brušná dutina, cháni žalúdok, slezinu a pankreas.

Dolný žiarič – spodok brušnej dutiny, chráni črevá, obličky a močový mechúr.

Je predpoklad, že Tri ohrievače ovplyvňujú aj energetické centrá (čakry), ktoré sa v ňom nachádzajú.Tento orgán riadi činnosť endokrinných žliaz, má veľký vplyv na reguláciu teploty a cirkuláciu vody. Riadi tok energie v tele.

Prejavy nerovnováhy môžu byť na telesnej úrovni: potenie, poruchy termoregulácie, vysoký tlak, poruchy dýchania a funkcie lymfatického systému, oslabenie imunity, zadržovanie tekutín a opuchy končatín, urogenitálne problémy, inkontinencia.

Nerovnováha na úrovni emócií sa prejavuje: vznetlivosťou, panovačnosťou, nedostatkom ústretovosti v spoločenských vzťahoch, prehnanou starostlivosťou o seba a svojich blízkych.

Energetické maximum je vždy večer od 21 do 23 hodiny a minimum je od 09 do 11 hodiny doobeda.

Pre zvýšenú záťaž teplom v tomto období, je dobré venovať pozornosť lymfatickému systému. Tento je spoluzodpovedný za nie len za telesné teplo, ale za fungovanie nášho imunitného systému.

Preto doporučujem jeho podporovanie lymfodrenážnymi masážami. Ja osobne robím ručnú lymfodrenáž, ktorá je mimoriadne účinná a vhodná. Prečistenie lymfatického systému prinesie úľavu a odstráni opuchy končatín. Posilní aj imunitný systém pretože pomôže odstrániť toxíny.

 

Odporučenia:

je dobré udržiavať v dobrom stave funkciu pečene a lymfatického systému. Zvýšiť príjem vitamínu A, zinku, jódu, vápniku a horčíku.

Pečeň posilníme preparátmi Detoxin od Diochi alebo extraktom z Ostropestreca mariánskeho – Cardumis, od Finclubu.

Lymfatický systém dokáže detoxikovať kombinácia preparátov JOALIS od MUDr. J. Jonáša v balíčku Lymfatický systém.

Meridián Troch ohrievačov ako celok, podporia preparáty LevaminEstrozin od Diochi.

 

Poradenstvo v oblasti detoxikácie tela,
zmena životného štýľu.