Telefon  +421905823239, +421905561944

Mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

November - December

November a December sú v TČM už mesiace jesenné a do svojho energetického maxima sa dostávajú ďalšie dva orgány Pľúca a im podriadené je Hrubé črevo a z povrchových tkanív koža. Oba sú to detoxikačné orgány. Pľúcami dostávame pri strese von napätie spôsobené stresom. Musíme niečo rozdýchať, musíme sa vydýchať, a pod. Oproti tomu hrubé črevo nás zbavuje toho najhrubšieho odpadu. Správna činnosť oboch je mimoriadne dôležitá.

 

NOVEMBER

čas pľúc. Prichádzajú prvé vlny chrípok, angín a problémov s kašľom a bolesti v krku. Sú zodpovedné za proti-bakteriálnu imunitu. Pľúca priamo vládnu hrubému črevu, no meridián pľúc ovplyvňuje aj nos, vedľajšie dutiny, hrdlo, hlasivky, hrudník, lymfatické uzliny. Energia, ktorú riadia zostupuje zhora dole. Je to energia dychu. Najdôležitejšia energia. Bez jedla, aj bez vody dokážeme žiť ešte pomerne dlhú dobu, no bez dychu ide doslova o minúty, či sekundy.

Energia pľúc je mimoriadne citlivá na všetky duševné pochody.

 

Pozemné rastliny

 

Fyzické prejavy nerovnováhy sú: väčšina respiračných ochorení. Dýchacie problémy, nádcha, astma, poruchy čuchu, alergie, dušnosť, bolesti v krku, horúčky s potením, znížená odolnosť voči chladu, ale aj problémy s močením, kožné problémy, ekzém, suchá a drsná pokožka, nadmerná tvorba strií, bolesť a chlad v ramenách, rukách, lakťoch.

Emočné poruchy nerovnováhy sú: emócia, ktorá vládne pľúca je smútok. Tiež je to žiaľ, pýcha, hanblivosť, melanchólia, sebapodceňovanie, depresie.

Proste si stačí predstaviť upršaný a studený november a máte to.

Energetické maximum majú pľúca od 05 do 07 hodiny ráno a energetické maximum od 17 do 19 hodiny večer.

Čo v tomto období robiť? Už z toho, že sa jedná o pľúca je dôležitý pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu a to najlepšie v prírode, kde je dostatok kyslíka.

 

IDEÁLNE OBDOBIE NA LYMFODRENÁŽNE MASÁŽE !!!

 

Do stravy sa snažíme zaradiť viac zinku, vitamínu A, kremíku.

Joga má mimoriadne prepracovaný systém pránájama. Je to dokonalé zvládnutie dýchania. Dýchanie si preto dobre trénujeme pri aktívnej činnosti na čerstvom vzduchu, alebo týmto vedomým dýchaním.

Pľúca veľmi oslabuje plytké dýchanie. Pri ňom totiž ostáva po výdychu v pľúcach množstvo vzduchu a tie sa potom plnia odpadným plynom. To, že plytko dýchame zistíme jednoducho. Po bežnom výdychu zadržíme dych a skúsime ešte znovu vydýchnuť. Často na druhý krát vydýchneme ešte viac vzduchu, než prvý krát.

 

A TO JE ZLE!

Doporučujem pre toto obdobie:

DIOCHI preparáty Baktervir, DiNAvir, a čaj z Čiernohlávku obyčajného. www.diochi.sk

Z preparátov JOALIS určite Imun, Respihelp, Respidren a Lymfatex alebo balíček Jeseň. www.joalis.sk

Zdroje kvalitných minerálov sú od FIN CLUBU – Chloremax, Zinkotabs, VitaD3tabs, Mineraltabs, Fintabs pro. www.finclub.sk

Veľmi kvalitná chlorela je od firmy QUEEN EUNIKE - Silver a Green.

 

CHLORELA Vás zbaví toxínov, ťažkých kovov, solí, prebytočného odpadu v črevných klkoch....

táto "zelená kefa" Vám vyčistí organizmus zvnútra - mechanicky aj chemicky na seba naviaže spomínané toxíny

Unikátne spracovanie preparátov EUNIKÉ GREENSILVER, ako aj preparát CHLOREMAX z Finclubu ich predurčuje byť jednotkami na trhu spomedzi konkurenčných výrobkov.

Riasa má totiž veľmi pevnú bunkovú stenu.Aby sa uvoľnili účinné látky, bolo nevyhnutné rozrušiť túto bunkovú stenu a zvýšiť tak jej vstrebateľnosť v tráviacom trakte.Jedne takto je zabezpečené, že najúčinnejšia látka v chlorele sporopolein sa dokáže uvoľniť a plniť svoju detoxikačnú úlohu.

Viaže na seba aj olovo, ortuť, kobalt, kadmium. Chlorelu užívajte aj po návšteve zubára po oprave amalgámových plomb!

 

ÚČINKY CHLORELY

 • ako "zelená kefa" vyčistí organizmus mechanicky aj chemicky
 • detoxikuje, pomáha pri zápche, je prevenciou rakoviny hrubého čreva
 • zmierňuje až odstraňuje celulitídu
 • ním začíname každú liečbu kožných ochorení, ekzémov, lupienky, akné...
 • znižuje prekyselenie žalúdka a celého organizmu
 • podporuje imunitu
 • hojí rany, bráni hnisaniu, obnovuje kožu, vlasové folikuly
 • zregeneruje chrupavky
 • čistí pečeň, cievy, obličky...
 • zlepšuje vstrebateľnosť Ca, Fe... pomáha pri anémii, osteoporóze...
 • odstraňuje alergie, ničí pliesne
 • zlepšuje trávenie, plynatosť, bolesti žalúdka
 • dodáva energiu a vitalitu organizmu

 

Ak by Vás zaujímalo, čo Chlorela obsahuje, tak čitajte ďalej:

vitamíny: C, E, B1, B2, B5, B12 - (B12 má viac ako hovädzie mäso), karotény - betakaroténu má 10x viac ako karotka, kyselinu listovú

Minerály, stopové prvky: železo (má viac ako hov. pečeň), vápnik, magnézium, draslík, jód, selén, chróm, zinok

Bielkoviny: obsahuje viac ako sója

Chlorofyl: má viac ako žihľava alebo brokolica. Má najviac chlorofylu zo všetkých rastlín na zemi je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek, riadnu funkciu srdca, zlepšuje krvný obraz, hojenie rán, je protizápalový

CGF: rastový faktor - podporuje regeneráciu a obnovu tkanív, má omladzujúci efekt

Sporopollein: unikátna látka, ktorá detoxikuje, viaže na seba toxické látky, ťažké kovy

Chlorellin: pôsobí antibakteriálne ako prírodné antibiotikum. Na rozdiel od chemických antibiotík pôsobí iba proti patogénnym baktériám, čím nenarušuje tráviacu mikroflóru

Aminokyseliny: tryptofán, z ktorej sa tvorí Serotonín /tzv. hormón šťastia, radosti alanin, argininin. lyzin, Histidín, Leucin Tyrosin, Isoleucin, Methionín...

10 % RNA, 30 % DNA - Chloremax je najbohatší potravinový zdroj nukleových kyselín pomáha pri regenerácii poškodeného genetického materiálu. Vekom táto schopnosť "opravy" klesá a v bunkách sa hromadí odpad, vznikajú chronické a degeneratívne choroby.

 

Živé enzýmy sú unikátnym spracovaním zachované

 • podporuje tvorbu Interferónu, ktorý bojuje s vírusami, chráni, detoxikuje.....
 • podporuje tvorbu makrofágov

 

Poradenstvo v oblasti detoxikácie tela,
zmena životného štýľu.